Teritorija

Vilniaus regionas – moderniausias Rytų ir Vidurio Europos regionas, pasižymintis subalansuota aplinka verslui: čia susitinka prekybos, mokslo ir technologijų inovacijos, garsūs projektai ir naujos idėjos. Sparčiai augančiame regione koncentruojasi valdžios sektoriaus įstaigos ir didžiausių įmonių buveinės, kuriasi įmonės, įdarbinamos viešojo ir privataus sektoriaus investicijos, plėtojamas tarptautinis verslas.

Virš 820 tūkst. gyventojų turintis Vilniaus regionas yra Lietuvos ekonomikos centras, turizmo ir kultūros meka. Pagal vienam gyventojui tenkantį BVP ir tiesiogines investicijas, Vilniaus regionas yra pirmaujantis visoje Lietuvoje.

Geležinkelių logistikos parkas įsikūręs šalia Vilniaus itin palankioje vietoje. Čia besidriekiantis transeuropinio tinklo geležinkelių transporto IXB koridorius Klaipėda–Vilnius–Minskas–Kijevas bei jungtis su IXD geležinkelių koridoriumi Kaliningradas–Vilnius užtikrina sklandų susisiekimą tiek su vidaus, tiek su užsienio rinkomis. Planuojamas „Rail Baltica“ projektas dar labiau padidins krovinių gabenimo geležinkeliu galimybes, sujungdamas Varšuvą, Kauną, Vilnių, Panevėžį, Salaspilį, Parnu, Muuga ir jūrų keliu Helsinkį.

Šalia Geležinkelių logistikos parko – nacionalinės ir tarptautinės svarbos magistraliniai keliai E28, E85, E272, A1, A2, A3, A4 ir A19. Planuojamas Vilniaus miesto pietinis aplinkkelis, kuris suplanuotas per Geležinkelių logistikos parko teritoriją, ne tik pagerins susisiekimą su pačiu miestu, bet ir atvers greitesnį kelią į paneuropinį kelių tinklą, išvengiant miestų ir spūsčių.