Apie mus

Geležinkelių logistikos parkas – tai valstybinės svarbos projektas, kurio vykdytoja paskirta AB „Lietuvos geležinkeliai“. Projekto vykdytoja yra atsakinga už sėkmingą investuotojų atranką ir teritorijos plėtrą, įgyvendinant nustatytus projekto tikslus.

Geležinkelių logistikos parko tikslai

Geležinkelių logistikos parkas

Vieta įdarbinti investicijas

Moderniausias Rytų ir Vidurio Europos regionas, pasižymintis subalansuota aplinka verslui: čia susitinka prekybos, mokslo ir technologijų inovacijos, garsūs projektai ir naujos idėjos. Sparčiai augančiame regione koncentruojasi valdžios sektoriaus įstaigos ir pagrindinių įmonių buveinės, kuriasi įmonės, įdarbinamos viešojo ir privataus sektoriaus investicijos, plėtojamas tarptautinis verslas.

Virš 820 tūkst. gyventojų turintis Vilniaus regionas yra Lietuvos ekonominis centras, turizmo ir kultūros meka.

Susisiekimas

Geležinkelių logistikos parkas įsikūręs šalia Vilniaus itin palankioje vietoje. Čia besidriekiantis transeuropinio tinklo geležinkelių transporto IXB koridorius Klaipėda–Vilnius–Minskas–Kijevas bei jungtis su IXD geležinkelių koridoriumi Kaliningradas–Vilnius užtikrina sklandų susisiekimą tiek su vidaus, tiek su užsienio rinkomis. Planuojamas „Rail Baltica“ projektas dar labiau padidins krovinių gabenimo geležinkeliu galimybes, sujungdamas Varšuvą, Kauną, Vilnių, Panevėžį, Salaspilį, Parnu, Muuga ir jūrų keliu Helsinkį.

Intermodalinis terminalas

Vilniaus intermodalinis terminalas yra tiesiogiai sujungtas su viena didžiausių Lietuvoje geležinkelių skirstymo stotimi, Vaidotais – tai suteikia galimybę naudojantis geležinkelių tinklu greitai ir patogiai pasiekti Klaipėdos uostą, Šiaurės, Vakarų ir Pietų Europą, Baltarusiją ir kitus Rytų regionus.

Terminale yra galimybė laikyti ir nuomoti konteinerius, sandėliuoti transporto priemones, teikti remonto paslaugas. Taip pat Geležinkelių logistikos parko teritorijoje teikiamos muitinės paslaugos, išduodami veterinariniai ir fitosanitariniai sertifikatai.

Komunikacija ir infrastruktūra

Geležinkelio logistikos parko teritorijoje iki sklypų ribos bus atvesta pagrindinė inžinerinė magistralinė infrastruktūra: elektra, vanduo, dujos, taip pat investuotojams bus galimybė įsirengti vietinius buitinių ir lietaus nuotekų valymo įrenginius. Šiuo metu vykdomi gatvės įrengimo darbai, kuriuos planuojama baigti 2021 m. IV ketvirtį. Atsiradus pietiniam Vilniaus aplinkkeliui, bus nutiesti du nuvažiuojamieji keliai į parko teritoriją.

Priežastys investuoti

Daugiau

Įsikūrimas

Daugiau